Remediacja Stawu Kalina

Informacje na temat projektu pn.: „Poprawa, jakości środowiska miejskiego Gminy Świętochłowice – remediacja terenów zdegradowanych i zanieczyszczonych w rejonie stawu Kalina wraz z przywróceniem jego biologicznej aktywności”.

Aby ułatwić wyjaśnienie wszystkich spraw związanych z remediacja stawu Kalina został uruchomiony specjalny adres e-mail, na który można kierować pytania i zgłaszać uwagi: kalina@swietochlowice.pl

Fundusze europejskie - Infrastruktura i Środowisko

spotkanie z mieszkańcami

Wypowiedz się o przyszłości okolic stawu Kalina [ANKIETA]

Wypełnij ankietę wpisując punkty od 1-10 w zależności od ważności – dla każdego rodzaju atrakcji inna wartość punktowa.

kalina spotkanie z mieszkańcami

Aktualny stan prac na stawie Kalina

Informujemy, że w rejonie stawu Kalina prowadzone są obecnie prace, związane z realizacją projektu remediacji stawu Kalina. Prezentujemy

Postępy prac na stawie Kalina

Postępy prac na stawie Kalina

Remediacja stawu Kalina to jedno z największych wyzwań miasta Świętochłowice. Przez lata do stawu dostawały się chemikalia pochodzące z chorzowskich zakładów chemicznych "Hajduki". Prace rozpoczęły się 1 kwietnia 2021 r., na trzy miesiące przed planowanym terminem.

kalina spotkanie z mieszkańcami

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie postępów prac na Kalinie

Prace nad remediacją stawu Kalina w Świętochłowicach ruszyły pełną parą! Za nami spotkanie, podczas którego przedstawiciele wykonawcy projektu oraz przedstawiciele władz odpowiadali za pytania i rozwiewali wątpliwości mieszkańców miasta.

wieża wartownicza w parku Heiloo

Wieża wartownicza z czasów wojny atrakcją parku Heiloo

Nietypowe znalezisko znalezione podczas remediacji stawu Kalina zostało przetransportowane do Parku Heiloo w Piaśnikach. Poniemiecka wieża wartownicza stoi w pobliżu schronu bojowego nr 39.

Ruszyły prace przy stawie Kalina

Na trzy miesiące przed planowanym terminem (1 kwietnia 2021 r.) rozpoczęły się roboty budowlane na stawie Kalina. Za nami etap wizualizacji i projektowania, teraz czas na prawdziwe saperską robotę - rozbrajanie tykającej bomby ekologicznej w dzielnicy Zgoda. Efekty zobaczymy już za dwa lata.

Prace budowlane na stawie Kalina coraz bliżej

We wtorek (24 lutego 2021 r.) odbyło się spotkanie władz miasta z przedstawicielami wykonawcy remediacji stawu Kalina. Wiele wskazuje na to, że prace budowlane rozpoczną się szybciej niż było to planowane.

Pieniądze z WFOŚiGW na remediację Stawu Kalina

We wtorek 29 grudnia 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach podpisano umowy na dotację i pożyczkę na remediację Stawu Kalina. Środki opiewają łącznie na blisko 8 mln zł. To kolejny etap rozwiązywania ekologicznego problemu miasta.

Plan zagospodarowania Kaliny

W środę (24 czerwca 2020 r.) odbyło się spotkanie władz miasta, wykonawcy i inżyniera kontraktu z mieszkańcami okolic stawu Kalina, które dotyczyło przedstawienia planu zagospodarowania ternu oraz pokazania co już udało się wykonać.

Remediacja Kaliny: podpisana umowa z inżynierem kontraktu!

10 stycznia 2020 r. (piątek), Gmina Świętochłowice podpisała umowę z firmą wyłonioną w drodze przetargu na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu nad realizacją projektu remediacji stawu Kalina.

Umowa na remediację stawu Kalina podpisana!

Na tę wiadomość mieszkańcy Świętochłowic czekali od wielu lat. W Urzędzie Miejskim podpisana została umowa z wykonawcą remediacji stawu Kalina.