Tai’an

Miasto Tai’an leży we wschodniej części Chin, u podnóża góry Tai Shan. W 2010 r. zamieszkiwało je blisko 1 mln osób. Tai’an jest znaczącym ośrodkiem przemysłowym. W mieście działają setki dużych przedsiębiorstw różnych branż, w tym ponad 100 firm z branży mechaniczno-elektrycznej, ponad 50 dużych przedsiębiorstw chemicznych i budowlanych.  Dużą rolę odgrywa przemysł wydobywczy, kopalnie wydobywają rocznie 26 milionów ton węgla kamiennego. Tai’an jest także ważnym ośrodkiem uniwersyteckim w regionie, wśród uczelni wyższych są: m.in. Akademia Medyczna, w której uczy się ponad 17 000 studentów, Uniwersytet Rolniczy z 30 000 studentów oraz Politechnika Tai’an, w której naukę pobiera około 38 000 studentów.

Miasto jest ważnym węzłem transportowym, leżącym na trasie linii kolejowej Pekin-Szanghaj, a około 120 kilometrów od miasta znajduje się międzynarodowe lotnisko Jinan Yaoqiang.

Podczas wizyty w Tai’an delegacji Świętochłowic z Prezydentem Miasta na czele we wrześniu 2012 roku, podpisany został list intencyjny o ustanowieniu przyjaznej współpracy pomiędzy oboma miastami. Miasta zadeklarowały wolę rozwijania współpracy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju gospodarczego i ochrony środowiska, zamierzają także współdziałać w dziedzinie przemysłu, handlu, nauki i techniki, kultury, edukacji i turystki.