Sport

Żużel i piłka nożna to dyscypliny sportu, które w Świętochłowicach od lat budziły największe emocje. Przed laty interesowali się nimi niemal wszyscy – od najmłodszych, po seniorów. Speedwayem i piłką nożna po prostu się tu żyło, a ambitni sportowcy potrafili odwdzięczyć się znakomitymi wynikami. Dzięki zdolnym żużlowcom i piłkarzom Śląsk Świętochłowice na stałe zagościł na kartach historii polskiego sportu.

staw skałkaObecnie Świętochłowice inwestują także w inne dyscypliny sportowe oraz formy aktywności dla swoich mieszkańców. Sportowo-rekreacyjną wizytówką miasta jest Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”. Na 32- hektarowym terenie, obok wydarzeń piłkarskich i ciekawych dokonań drużyny speedrowera, które nadal mają swoich wiernych kibiców, na mieszkańców miasta i turystów czekają także:

 

– stadion gotowy pomieścić ok. 20 tys. kibiców – boisko do piłki nożnej, tor żużlowy z zapleczem i pawilon sportowy,

– kąpielisko – basen o wymiarach 22 x 50 i mały basen dla dzieci, basen ekologiczny, pełnowymiarowe boisko do plażowej piłki siatkowej oraz miejsce do organizowania wystaw,

– sektor parkowy – alejki spacerowe wokół stawu o powierzchni 4,5 ha, stoły do tenisa stołowego, estrada oraz nowoczesny plac zabaw,

– sektor rekreacyjny – pełnowymiarowe boisko do plażowej piłki ręcznej, korty tenisowe, boisko trawiaste i żużlowe do piłki nożnej, boisko betonowe do piłki nożnej i ręcznej, boisko do siatkówki, boiska do koszykówki, tor do speedrowera, skocznia w dal, rzutnie do pchnięcia kulą, bieżnia, wrotowisko, siłownie, sale fitness, lodowisko odkryte oraz bezpieczne ścieżki rowerowe.