Biznes

Miasto Świętochłowice dla biznesu to:

  • blisko do centrum Katowic lub Gliwic – kilka minut jazdy.
  • 2 miliony potencjalnych klientów – mieszkańców Metropolii Silesia.
  • ważne wydarzenia – są na wyciągnięcie ręki.
  • realizacja życiowych planów – koszty ich spełnienia są zdecydowania tańsze .
  • nowoczesna edukacji, technologii, służby zdrowia.

Kamienica w Świętochłowicach

Świętochłowice to sam środek Metropolii Silesia, która jest jedną z najważniejszych i największych metropolii w Europie Środkowo-Wschodniej o ogromnym potencjale inwestycyjnym. Miasto stale podejmuje działania na rzecz budowy wizerunku miasta przyjaznego mieszkańcom i inwestorom, mającego duże znaczenie na gospodarczej mapie regionu i kraju. W tym najmniejszym mieście Metropolii, liczącym tylko 13 km kw., znaczny procent zajmują tereny zielone, parki i skwery, na równi z zabudową mieszkaniową.

Wieże KWK Świętochłowice

Pozostałe tereny to obszary przeznaczone na usługi, funkcje przemysłowe i produkcyjno-usługowe. Dzięki temu Świętochłowice posiadają bardzo dobre perspektywy kształtowania pożądanej struktury funkcjonalno-przestrzennej miasta ze względu na obecność terenów kwalifikujących się do przekształceń i uzupełnień oraz dostępność obszarów niezabudowanych. Są atrakcyjne z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo Drogowej Trasy Średnicowej, bliskość autostrad oraz międzynarodowej linii kolejowej.

Staw Skałka

Świętochłowice są wiarygodnym i stabilnym partnerem do inwestycji długoterminowych, dlatego Twój biznes na pewno się tutaj dobrze rozwinie.

Atutem miasta jest przede wszystkim centralne położenie w Metropolii Silesia. Dzięki temu potencjalni inwestorzy mają dostęp nie tylko do 2 mln potencjalnych klientów ale również do wysoko wykwalifikowanych pracowników.

W większości są to osoby w wieku produkcyjnym, z wysokimi kwalifikacjami i znający języki obce. Wielu młodych uzdolnionych ludzi studiuje w licznych uczelniach wyższych Śląska. Także Absolwenci innych polskich uczelni często znajdują tutaj atrakcyjną pracę. Dodatkowo, koszty związane z zatrudnieniem wykwalifikowanych pracowników są w Polsce, wciąż niższe niż w krajach zachodniej Europy