Inne

Muzeum Powstań Śląskich nominowane do nagrody BohaterON

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach za Obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego zostało nominowane do nagrody BohaterON 2020 im. Powstańców Warszawskich  w kategorii Instytucja. Swój głos można oddawać raz dziennie do 14 października. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w październiku w Warszawie.

Aby wziąć udział w głosowaniu, należy wejść na stronę: https://bohateron.pl/bohaterony-2020/zaglosuj/.
Każdy może zagłosować raz dziennie na jedno zgłoszenie w danej kategorii. Głosowanie trwa od 15 września do 14 października 2020 r.

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną– w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nagroda nosi imię „Powstańców Warszawskich” po pierwsze dla uczczenia przypadającej w 2019 roku 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, po drugie – z uwagi na ramy czasowe kampanii; i wreszcie po trzecie – dla uhonorowania bohaterów walk o stolicę – wyjątkowego Pokolenia Kolumbów, dla którego tradycja, przeszłość i pielęgnowanie historii były i nadal są bardzo ważne.

Laureaci Nagrody zostaną wyłonieni w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat; w każdej z nich  trzy wyróżnienia – brązowy, srebrny i złoty BohaterON – przyznali członkowie Kapituły Nagrody; a jedno – Złoty BohaterON Publiczności – internauci w głosowaniu na naszej stronie.

Wyboru laureatów w każdej kategorii dokona Kapituła złożona z przedstawicieli polskiego rządu, historyków, osób publicznych, środowisk kombatanckich oraz naszych ambasadorów. Laureatów Nagrody poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w październiku w Warszawie. Nagrodzeni otrzymają statuetki, a wszyscy nominowani – pamiątkowe dyplomy.

Na uroczystość zostaną zaproszeni wszyscy nominowani, kombatanci, członkowie Kapituły Nagrody, przedstawiciele partnerów, polskiego rządu, dyplomacji, samorządów, wojska, policji, ambasadorzy akcji, uczestnicy naszych działań edukacyjnych, a także reprezentanci wybitnych polskich spółek i mediów.