Inne

“Aktywna wiosna” – akcja Fundacji Same Cuda nad Stawem Kalina

21 kwietnia minie pierwszy miesiąc wiosny. 30 dni, 720 godzin. Ile z nich spędziliśmy robiąc coś dobrego dla siebie? A przecież możemy i to w dodatku niewielkim nakładem chęci i czasu. Codziennie o 18.00 nad Stawem Kalina w Świętochłowicach spotykają się ci, którzy chcą spędzić czas w towarzystwie innych osób i zrobić to aktywnie.

Jeśli zatem masz chęć wyjść na spacer, ale nie masz z kim – przyjdź. Jeśli Twój pies jest dla Ciebie dobrym kompanem, ale czujesz potrzebę także ludzkiego współspacerowicza – przyjdź. Jeśli wychowujesz małe dziecko i tęsknisz za rozmową z dorosłym człowiekiem – przyjdź.

Spędźmy razem 30 minut, dajmy sobie czas na to by się poznać i zrobić coś dobrego dla swojego ciała i samopoczucia.

Fundacja Same Cuda zaprasza do wspólnego zażywania codziennej dawki ruchu. Spotkania o 18.00 przy plenerowej siłowni nad Stawem Kalina w Świętochłowicach to czas na to, by się poznać, sprawdzić, który typ aktywności cieszy nas najbardziej (spacer, bieg, rolki, rower, nordic walking) i razem miło i zdrowo korzystać z uroków wiosny.

Wiosna szybko minie. Spraw, aby była aktywna i zdrowa, bo jak pisała Wisława Szymborska “żaden dzień się nie powtórzy”.

Do zobaczenia o 18 nad Kaliną!


Dodatkowe informacje inspirowane publikacją “Rozruszaj swój mózg” Andreasa Hansena i Carla Johana Sundberga, Wydawnictwo Znak, Kraków 2024

* Codzienny trzydziestominutowy spacer wydłuża życie o od 3 do 5 lat.
To trochę tak jak z każdym innym wyborem, przed jakim stawia nas życie. Możesz pójść na spacer dając sobie szansę na dłuższe i sprawniejsze życie lub nie iść i ograniczyć tym swoje możliwości zdrowotne, poznawcze, towarzyskie. Wybierz troszcząc się o siebie.

* Aktywność fizyczna odmładza, także mózg.
Choroby cywilizacyjne sprawiają, że życie staje się trudniejsze i krótsze. Ruch może niwelować ich działanie poprzez dobroczynny wpływ na zdrowie serca, kontrolę wagi ciała, regulację poziomu cukru we krwi, wzmocnienie kości i stawów, poprawę funkcji płuc oraz zdrowie psychiczne. Przekonaj się, że aktywność fizyczna pomoże ci pielęgnować swoje zdrowie.

* Chcesz być kreatywny – ruszaj się!
Wydaje się, że zimowe miesiące wysysają z nas energię, pomysły, chęć działania. Aktywność fizyczna jest doskonałym remedium na stagnację. Wraz z dopływem krwi do mózgu zwiększa się koncentracja, generują nowe pomysły, a stres redukowany podczas spaceru uwalnia nasze kreatywne myślenie. Chcesz dobrze myśleć – idź przed siebie.

Ruch na świeżym powietrzu, szczególnie wiosną, jest tym, co możemy sobie sprezentować najlepszego. By spotęgować korzystne efekty jego działania warto zadbać o coś jeszcze – o towarzystwo innych ludzi podzielających naszą pasję i chęć zadbania o siebie.