Miasto

Wigilia dla Samotnych

Fundacja Wolne Miejsce już po raz kolejny organizuje Wigilię dla Samotnych, która tradycyjnie odbędzie się 24 grudnia. Inicjatywa ta na stałe weszła w kalendarz naszego regionu i gromadzi co roku ogromną liczbę osób samotnych i potrzebujących. Prezydent Miasta Świętochłowice Daniel Beger objął wydarzenie swoim patronatem.

Fundacja Wolne Miejsce już po raz kolejny organizuje Wigilię dla Samotnych, która tradycyjnie odbędzie się 24 grudnia. Inicjatywa ta na stałe weszła w kalendarz regionu i gromadzi co roku ogromną liczbę osób samotnych i potrzebujących.

Tegoroczna Wigilia dla Samotnych odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie objęli patronatem prezydenci kilku miast naszego regionu, w tym Prezydent Miasta Świętochłowice Daniel Beger.  Wspólne świętowanie osób, które nie mają z kim spędzić Wigilii Bożego Narodzenia rozpocznie się o godz. 16.00. Na stołach pojawią się tradycyjne potrawy takie jak karp kapusta z grochem i grzybami, ryba po grecku, sałatki śledziowe, a także wiele pysznych ciast. Wstęp jest wolny.