Miasto

Tunel przy ul. Tunelowej odzyska blask

Już wkrótce przejście podziemne pod linią kolejową zostanie wyremontowane. Zostanie także zamontowany monitoring tak, aby to miejsce było bezpieczne i estetyczne.

W czwartek, 4 marca 2021 r., odbyło się spotkanie zastępców prezydenta Sławomira Pośpiecha i Adama Trzebinczyka ze Zbigniewem Gawraczem, dyrektorem PKP PLK S.A. i przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych, którego celem była dalsza przyszłość przejścia podziemnego pod linią kolejową łączącego ulice Tunelową i Hajduki oraz jego okolic. Obecny stan techniczny i wizualny tunelu stanowi od lat źródło wielu skarg mieszkańców okolic.

W ramach współpracy już wkrótce PKP PLK wyremontuje cały tunel poprzez wyczyszczenie elewacji wewnętrznych oraz wiat wejściowych, wymianę oświetlenia i uzupełnienie ubytków w nawierzchni. Poprawione zostaną także schody, a całość zostanie odpowiednio zabezpieczona, tak aby gołębie nie powodowały dodatkowych utrudnień.

Po stronie miasta będzie zagospodarowanie terenu wokół wejść do tunelu oraz zamontowanie kamer, które zadbają o to by przejście podziemne już zawsze stanowiło miejsce bezpieczne i estetyczne.

– Cieszę się, że wspólnymi siłami już za niedługo spowodujemy, że to przejście podziemne nie będzie straszyć i odzyska swój dawny blask. Współpraca na linii Miasto Świętochłowice – PKP PLK stanowi dobry przykład tego, jak powinny ze sobą współdziałać samorząd i właściciel obiektu – mówi Sławomir Pośpiech, zastępca prezydenta miasta Świętochłowice.

Tunel ten stanowi ważny łącznik centrum miasta z Powiatowym Urzędem Pracy i Biblioteką, a także przyszłościowo z terenami rekreacyjnymi wokół stawu Kalina. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.