Miasto

Świętochłowice nagrodzone w konkursie „Zdrowy Samorząd”

Podczas Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych miasto Świętochłowice otrzymało nagrodę w Konkursie „Zdrowy Samorząd” za czteroletni projekt „Senior z Wigorem”.

Podczas Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych miasto Świętochłowice otrzymało nagrodę w Konkursie „Zdrowy Samorząd” za czteroletni projekt „Senior z Wigorem”.

Eksperci z Rady Konsultacyjnej wybrali laureatów konkursu Zdrowy Samorząd organizowanego po raz drugi przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Oprócz oceny, której dokonało grono ekspertów, zgłoszenia zostały poddane pod głosowanie czytelników serwisów Portal Samorządowy i Rynek Zdrowia.

7 marca, podczas Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, statuetki „Zdrowy Samorząd” otrzymały samorządy w trzech kategoriach. Miasto Świętochłowice otrzymało nagrodę w kategorii „Zdrowa Gmina”.

Dziękuję w imieniu tych wszystkich, którzy przyczynili się do otrzymania nagrody. Ponieważ społeczeństwo się starzeje, postawiliśmy na tego rodzaju projekty. Nagroda jest dla nas motywacją do realizacji kolejnych i mam nadzieję, że nie ostatni raz spotykamy się podczas konkursu Zdrowy Samorząd – mówił prezydent Daniel Beger podczas wręczania nagrody.

Projekt „Senior z Wigorem” był realizowany w latach 2015-2018 i był skierowany do osób powyżej 60. roku życia. Uczestnicy brali udział m.in. w zajęciach ruchowych, rehabilitacyjnych, wykładach i spotkaniach z psychologiem. W realizację programu zaangażowane były m.in. Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów.