Miasto

Świętochłowice grały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Przez cały weekend świętochłowiczanie grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych, a całość uświetniło tradycyjne światełko do nieba.

Przez cały weekend świętochłowiczanie grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych, a całość uświetniło tradycyjne światełko do nieba.

W Świętochłowicach finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwał aż dwa dni. W sobotę w Centrum Kultury Śląskiej Grota w Lipinach odbyły się zajęcia ruchowe, a konkretnie maraton zumby, a także pilates i tabata. Na małych uczestników imprezy czekały bajki. Zaś w CKŚ Zgoda można było posłuchać rockowych i bluesowych brzmień. Zagrali m.in. Nienegatywni, Covernostra, Jacek Dubicki z zespołem, Robert Kindla & Kind od Wine oraz Joanna Kaniewska Band. Przy okazji odbyła się także licytacja pamiątek sygnowanych przez WOŚP.

W niedzielę na ulice naszego miasta wyruszyli wolontariusze w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście odbyły się także kolejne wydarzenia powiązane z finałem. W CKŚ Zgoda miał miejsce teatr dla dzieci, swoje drzwi otworzyło także Muzeum Powstań Śląskich, a także Schron Bojowy nr 39 w parku Heiloo w Piaśnikach.

Najważniejszym miejscem w Świętochłowicach w niedzielę był Ośrodek Sportu i Rekreacji Skałka. To właśnie tam mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniach zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Na basenie miało miejsce bicie rekordu w morsowaniu, a przy scenie można było wziąć udział w V Biegu z Sercem lub Rajdzie Rowerowym. Przez cały dzień można było uczestniczyć w różnych zabawach, np. razem z wojami. Późnym wieczorem odbyły się licytacje, a całość zwieńczyło tradycyjne światełko do nieba.

Świętochłowiczanie po raz kolejny pokazali, że potrafią pomagać i świetnie się bawić. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Świętochłowicach zebrała 40 123,76 zł.