Miasto

Świąteczny numer Biuletynu Samorządowego

Do Państwa domów powinien już trafić trzeci - świąteczny numer Biuletynu Samorządowego Świętochłowice.pl. Gazetę będzie można także znaleźć w miejskich instytucjach i placówkach kulturalnych.

Do Państwa domów powinien już trafić trzeci – świąteczny numer Biuletynu Samorządowego Świętochłowice.pl. Gazetę będzie można także znaleźć w miejskich instytucjach i placówkach kulturalnych. Poniżej prezentujemy słowo wstępne Prezydenta Miasta Daniela Begera dotyczące kolejnego wydania Biuletynu Samorządowego:

Szanowni Państwo,

grudzień to z jednej strony czas podsumowań mijającego roku, a z drugiej niecierpliwego czekania na to, co przyniesie kolejnych dwanaście miesięcy. To jednak przede wszystkim okres, w którym bardziej niż zwykle skupiamy się na innych i dostrzegamy potrzeby tych, których czasem trudno zauważyć nam w codziennym biegu.

Ostatnie tygodnie w mieście obfitowały w wiele dobrych wydarzeń, które pokazały, że jako mieszkańcy potrafimy pomagać najsłabszym i działać dla wspólnego dobra.  Pokazały też, że wśród nas jest gigantyczna liczba osób z olbrzymim potencjałem, które stanowią najlepszą wizytówkę Świętochłowic i – jeśli tylko zechcą – mogą być doskonałymi ambasadorami naszego miasta w regionie i kraju, ale też poza jego granicami. Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi oraz sportowców ciężką, systematyczną pracą zasłużyło na wyróżnienia, nagrody i stypendia, które miałem zaszczyt wręczyć.

Bez wątpienia możemy również chwalić się dorobkiem miejskich instytucji i organizacji pozarządowych, które świętowały swoje jubileusze.Wszystkie je łączy jeden mianownik: troska o dobro i rozwój tych, którzy potrzebują codziennego wsparcia realizowana przez ludzi, których zaangażowanie i pasja pozostają niezmienne od lat.

A skoro już o zaangażowaniu mowa – dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w okołoświątecznych wydarzeniach w naszym mieście, a zwłaszcza kiermaszu „Rozświetl z nami Święta”, tym samym decydując się na wsparcie szkół, przedszkoli, stowarzyszeń i jednostek, które na co dzień pomagają osobom społecznie wykluczonym. Dobrze mieć świadomość, że na świętochłowiczan można zawsze liczyć!

Mam nadzieję, że Państwo również dostrzegają zmiany, które wydarzyły się w mieście w ostatnim czasie – począwszy od wyremontowanych już ulic Wiśniowej, ronda na Zgodzie czy fragmentu ul. Metalowców i 1 Maja, przez zmiany dotyczące funkcjonowania Urzędu Miejskiego, a skończywszy na reakcjach na Państwa zgłoszenia w ramach portalu NaprawmyTo takich jak wymiana oświetlenia na ul. Ślęzan oraz Bytomskiej, remont chodnika przy kościele w Piaśnikach, czy likwidacja dzikich wysypisk.

Dosłownie godziny dzielą nas od podpisania umowy na rewitalizację stawu Kalina. Z kolei wiosna przyniesie kolejną rundę piłkarskich zmagań, które będziemy mogli obserwować na stadionie OSiR 

„Skałka” – do tego czasu bowiem na obiekcie zostanie zainstalowana trybuna główna dla kibiców, a pozostałe zostaną wzmocnione. Przed nami również czas inwestycji drogowych, które pozwolą sprowadzić inwestorów w rejon DTŚ. Tyle w wielkim skrócie o przyszłorocznych planach. Przed nami czas, w którym na dalszy plan powinno zejść to, co nas dzieli, a na pierwszym znaleźć się to, co nas łączy. Jedną z tych rzeczy powinno być dobro i rozwój Świętochłowic, o które mam nadzieję przy Państwa wsparciu nadal zabiegać w nadchodzącym roku.

Życzę Państwu, by czas Świąt wypełniły dobre emocje i bliscy ludzie. Mam nadzieję, że zasiadając przy wigilijnym stole każdy z nas będzie miał wokół siebie tych, którzy są dla niego najważniejsi, a Boże Narodzenie jednoznaczne będzie ze świętowaniem zwycięstwa dobra, prawdy i wiary w drugiego człowieka.

Niech Nowy Rok przyniesie nam wiele radosnych chwili i wyzwań, których podejmowanie pozwoli nam tworzyć coraz lepszy świat wokół nas.

Gazeta ON-LINE do pobrania