Miasto

Spotkanie z mieszkańcami Centrum

We wtorek, 1 października br., w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Centrum w ramach jesiennego cyklu "Popołudnie z prezydentem".

We wtorek, 1 października br., w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Centrum w ramach jesiennego cyklu “Popołudnie z prezydentem”.

Podczas cyklu spotkań mieszkańcy mogą usłyszeć bezpośrednio o planach władz miasta na dalszy rozwój miasta i dzielnicy. Zapoznać się z najbliższymi inwestycjami, które zostaną zrealizowane w wich najbliższej okolicy. W spotkaniu w dzielnicy Centrum uczestniczył Prezydent Daniel Beger wraz zastępcami oraz przedstawicielami MPGL. 

Mieszkańców interesowały kwestie związane z remontami dróg, planowanym utworzeniem Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), działalność Miejskiej Rady Seniorów, działania mające na celu poprawę jakości powietrza w mieście, bezpieczeństwo, czy zbiory Muzeum Powstań Śląskich. Pytania dotyczyły także lokali użytkowych dostępnych dla przedsiębiorców oraz przeprowadzonych i planowanych remontów w budynkach na terenie miasta.

Podczas spotkania zapewniony został takze kącik dla dzieci, które w czasie rozmów dorosłych uczestników z prezydentem miasta, mogły zagrać w gry, kolorować czy pomalować buzię.

Zapraszamy na kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami w dzielnicy Piaśniki, które odbędzie się 17 października w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Zubrzyckiego.