Miasto

Pojechali na rowerach do Novego Jicina

Grupa 5 osób z Rowerowych Świętochłowic odwiedziło na rowerach nasze miasto partnerskie w Czechach - Nový Jičín. W 4 dni przejechali oni ponad 320 km.

Grupa 5 osób z Rowerowych Świętochłowic odwiedziło na rowerach nasze miasto partnerskie w Czechach – Nový Jičín. W 4 dni przejechali oni ponad 320 km.

Wyjazd podzielony został na cztery etapy. Pierwszego dnia świętochłowiczanie przejechali prawie 80 km z naszego miasta do Olzy, gdzie mieli nocleg na polu namiotowym. Drugi dzień to ponad 60 km i dotarcie do Nowego Jiczyna.

Na miejscu rowerzyści ze Świętochłowic zostali serdecznie przywitani przez przedstawicieli tamtejszych władz. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie miasta – przepiękny rynek, muzeum kapeluszy czy wieża ratuszowa, gdzie świętochłowiczanie mogli zobaczyć niezwykły mechanizm zegara. W Nowym Jiczynie zagwarantowany został także nocleg. Powrót do domu z noclegiem w Cieszynie był najtrudniejszy.

To były wspaniale spędzone cztery dni, przejechane ponad 320 kilometrów i zwiedzonych kilkadziesiąt miast, nie wspominając o widokach na trasie – możemy przeczytać na FB grupy.

Była to pierwsza tak długa wycieczka Rowerowych Świętochłowic, ale jak zapewniają organizatorzy na pewno nie ostatnia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i śledzenia profilu Rowerowe Świętochłowice na FB. Zachęcamy także do odwiedzenia Nowego Jiczyna – to zaledwie trochę ponad 1h drogi samochodem (120 km).