Miasto

Muzeum Powstań Śląskich z szansą na nagrodę!

Muzeum Powstań Śląskich zostało nominowane do nagrody Mobile Trends Awards 2018 w kategorii Edukacja i turystyka za multimedialną ścieżkę edukacyjną dla dzieci, opowiadającą o życiu codziennym Górnego Śląska na początku XX wieku i Powstaniach Śląskich. Zagłosować może każdy!

Muzeum Powstań Śląskich zostało nominowane do nagrody Mobile Trends Awards 2018 w kategorii Edukacja i turystyka za multimedialną ścieżkę edukacyjną dla dzieci, opowiadającą o życiu codziennym Górnego Śląska na początku XX wieku i Powstaniach Śląskich.

Otwarta niedawno ścieżka to doskonała forma przybliżenia wydarzeń sprzed stu lat wśród dzieci, z pewnością przyczyni się ona do poszerzenia wiedzy w tym zakresie także u najmłodszych odbiorców. Ścieżka dla dzieci jest uzupełnieniem multimedialnej historycznej narracji stałej ekspozycji muzealnej.

Warto przypomnieć, że rok 2019 ustanowiony został przez Sejm RP Rokiem Powstań Śląskich, zaś przez Sejmik Województwa Śląskiego Rokiem Stulecia Wybuchu I Powstania Śląskiego.

Głosowanie potrwa od 4 do 13 lutego 2019 R. na stronie https://mobiletrendsawards.pl. Zachęcamy do oddawania głosów na Muzeum Powstań Śląskich nie tylko mieszkańców Świętochłowic.