Biznes

Kolejne spotkanie Rady Biznesu

W Centrum Kultury Śląskiej odbyło się kolejne spotkanie Rady Biznesu, Miejskiego Zarządu Oświaty oraz Regionalnej Izby Gospodarczej, a głównym tematem była "Edukacja dla biznesu - możliwości współpracy i potencjał rozwoju".

W Centrum Kultury Śląskiej odbyło się kolejne spotkanie Rady Biznesu, Miejskiego Zarządu Oświaty oraz Regionalnej Izby Gospodarczej, a głównym tematem była “Edukacja dla biznesu – możliwości współpracy i potencjał rozwoju”.

Przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych oraz Zespołu Edukacji Wspomagającej przedstawili założenia programu szkolnictwa zawodowego. Szkoły sprofilowane zawodowo wyposażają młodzież w wiedzę teoretyczną, ale nie dają im wiedzy praktycznej. Tę lukę właśnie mogą wypełniać przedsiębiorcy.

Jestem pewny, że wspólnie wypracujemy odpowiednie działania, które będą z korzyścią zarówno dla pracodawców jak i przyszłych pracowników – mówił Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice.

Na spotkaniu z przedsiębiorcami został także przedstawiony pomysł przyszłorocznego charytatywnego Balu Prezydenta, o którego szczegółach będziemy informować już wkrótce.