Miasto

Gdzie wyrzucać zużyte maseczki i rękawiczki?

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami i zapytaniami informujemy, że zużyte środki ochrony osobistej w postaci maseczek i rękawiczek wyrzucamy do pojemników/worków w kolorze czarnym na odpady zmieszane.

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami i zapytaniami ze strony mieszkańców Biuro Ekologii wraz z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach informuje, że zużyte środki ochrony osobistej w postaci maseczek i rękawiczek, stosowane przez obywateli w czasie pandemii koronawirusa wyrzucamy do pojemników/worków w kolorze czarnym na odpady zmieszane.

Jednocześnie w trosce o zdrowie nas wszystkich, apelujemy o zachowanie porządku i bezwzględne wyrzucanie takich odpadów do koszy, a nie na ulicę, chodniki czy tereny zielone. Apelujemy do Państwa o odpowiedzialne zachowania w obszarach higieny osobistej w ogólnodostępnych przestrzeniach miejskich, gdyż porozrzucane po mieście maseczki i rękawiczki stanowią zagrożenie dla nas samych, zwłaszcza naszych najmłodszych mieszkańców.