Inne

Kochan po raz kolejny rusza do Azji!

Tuż po zakończeniu roku szkolnego rozpocznie się kolejna wyprawa świętochłowickiej młodzieży, w ramach projektu „Kochanowski w Azji”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 i I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego.

Kochan

Uczniowie i absolwenci obu szkół, wraz z opiekunami, wyruszą tym razem do Indii Północnych. Celem wyprawy jest górska kraina Ladakh, dawne buddyjskie królestwo otoczone majestatycznymi górskimi ścianami. Nie zabraknie również hinduskich „klasyków” jak Amritsar ze Złotą Świątynią czy Agry z Taj Mahal. Wojciech Brom, tegoroczny maturzysta, już po raz trzeci weźmie udział w wyprawie.

Odkąd zacząłem swoje podróżowanie, Indie były jednym z miejsc, które chciałem odwiedzić, i już za moment to marzenie się spełni. Nie mogę się doczekać doświadczenia czegoś unikalnego, dużych wysokości, świetnej kuchni, poznania nowych ludzi i innego sposobu patrzenia na świat – wymienia Wojtek.

Jego młodsza koleżanka, Marta Kukla, w tak egzotycznym kraju będzie po raz pierwszy.

Najbardziej chciałabym zobaczyć świątynie buddyjskie, życie zwykłych ludzi w Indiach oraz posmakować indyjskiej kuchni – mówi Marta.

Jakub Bryłka, absolwent SP 2 i Kochana, nie zastanawiał się nad wyjazdem ani chwili. Zeszłoroczna wyprawa na Kaukaz do Gruzji tylko wzmogła apetyt na podróżowanie, więc indyjski Ladakh będzie świetną okazją, żeby znowu zobaczyć ośnieżone szczyty, tym razem Himalajów.

Do tego głośne Delhi i Agra z Taj Mahal, to coś, czego jestem bardzo ciekaw – cieszy się Kuba.

Po raz kolejny patronat honorowy nad wyprawą młodych świętochłowiczan objął Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger. Całość wydarzenia można śledzić na facebookowym fanpage`u wyprawy „Kochanowski w Azji – Indie – Ladakh 2022”. Przypomnijmy, w poprzednich edycjach wyprawy młodzi ludzie zwiedzili już Indie i Nepal, Wietnam, Indonezję, Malezję i Singapur oraz Gruzję.