Miasto

Jarmark Bożonarodzeniowy w Świętochłowicach

Świąteczna muzyka, blask choinki, przystrojone kramy z ozdobami, upominkami i pysznościami, występy zespołów, a to wszystko w magicznej atmosferze - zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy na terenie OSiR Skałka w Świętochłowicach w dniach 9-11 grudnia 2022 r. Czeka nas weekend pełen wrażeń. Przygotujmy się wspólnie na święta Bożego Narodzenia!

Program wydarzenia:

9.12. (piątek):

  • 15.00-20.00 – rozpoczęcie Jarmarku – na scenie wybrzmi muzyka świąteczna

10.12. (sobota):

  • 15.00-17.00 – odwiedzającym będzie towarzyszyć muzyka świąteczna
  • 17.00 – oficjalne otwarcie Jarmarku i rozświetlenie choinki z udziałem Prezydenta Miasta Świętochłowice
  • 17.00 – 19.00 – program przygotowany przez dzieci i młodzież ze świętochłowickich szkół
  • 19.00 – występ zespołu muzycznego De Silvers z seniorami z Wież KWK Polska

11.12 (niedziela):

  • 15.00 – 17.00 – muzyka świąteczna
  • 17.00 – 19.00 – program przygotowany przez dzieci i młodzież ze świętochłowickich szkół
  • 19.00 – występ Mateusza Wróbla

Podczas jarmarku prowadzona będzie także charytatywna akcja dla Kuby Goniwiechy, który choruje na rzadką genetyczną chorobę Niemanna-Picka typ C. Potrzebne są środki na zakup niezbędnego leku, który kosztuje 6 000 złotych za jedno opakowanie i jest nierefundowany w Polsce (chłopczyk potrzebuje półtorej opakowania na miesiąc, a lek musi przyjmować dożywotnio).

Na jednym ze stoisk będziemy mogli zakupić m.in. ręcznie robione stroiki świąteczne, gnomy, aniołki, nowe zabawki. Dla łasuchów przygotowane będą takie smakołyki jak domowe zdobione pierniki i ciastka, smalec własnego wyrobu, a także gorąca czekolada i herbata. Wolontariusze będą prowadzić także sprzedaż opłatków oraz sianka na terenie jarmarku. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Batmanem. W czasie trwania wydarzenia prowadzona będzie zbiórka groszy (1, 2, 5 gr) dla Kubusia. Więcej o chorobie Kubusia przeczytać można tutaj: https://www.siepomaga.pl/kuba-goniwiecha