Inne

Warsztaty kulinarne „zero waste” – nie marnowania żywności

Podczas najbliższego „Świętochłowickiego Śniadania na trawie”, które odbędą się w sobotę, 24 lipca, na terenie OSiR „Skałka”, przeprowadzane zostaną warsztaty z niemarnowania żywności. Spotkanie poprowadzi Mikołaj Rykowski, założyciel Fundacji Wolne Miejsce, który od wielu lat organizuje m.in. Wigilie dla Samotnych.

Warsztaty kulinarne „zero waste” - nie marnowania żywności

Celem warsztatu jest edukacja społeczeństwa, jak maksymalnie wykorzystać produkty spożywcze, które są dostępne w domu pod ręką, przy jak najmniejszej ilości odpadów. Poprzez zajęcia chcemy ukazać, w jaki sposób można przygotować tanie i smaczne posiłki z żywności, której termin ważności się już kończy, lecz w dalszym ciągu jest ona zdatna do spożycia, a także jak można połączyć smaki, które wydawać by się mogło, że nie pasują do siebie idealnie. Podczas warsztatów  uczestnicy mają możliwość wymiany między sobą różnych poglądów, czy doświadczeń związanych z ideą przeciwdziałania marnowaniu żywności.

Prowadzący: Mikołaj Rykowski – 16 lat doświadczenia w prowadzeniu własnych restauracji, założyciel Fundacji Wolne Miejsce, która od wielu lat jest organizatorem największych w Polsce wydarzeń: Wigilia dla Samotnych oraz Śniadania Wielkanocne dla Samotnych, a także akcji charytatywnych, wśród których wymienić należy: gotowanie zup „zero waste” z okazji Światowych Dni Walki z Głodem, czy Gotujemy z WOŚP.