Inne

Turyści przeszli z Piekar Śląskich do Rept

W sobotę 30 marca 24 turystów, w tym 19 dzieci wzięło udział w pieszej wycieczce z Piekar Śląskich do Rept Drogą św Jakuba Via Regia zorganizowanej przez Oddział PTTK Świętochłowice. Turyści przeszli 19 km przy ładnej pogodzie.

W sobotę 30 marca 24 turystów, w tym 19 dzieci wzięło udział w pieszej wycieczce z Piekar Śląskich do Rept Drogą św Jakuba Via Regia zorganizowanej przez Oddział PTTK Świętochłowice. Turyści przeszli 19 km przy ładnej pogodzie.

W Piekarach Śląskich zobaczyli oni z zewnątrz Bazylikę NMP i św. Bartłomieja, a następnie wyruszyli w drogę do Rept. Pierwszy postój i krótki odpoczynek miał miejsce na Kopcu Wyzwolenia skąd podziwiano widoki na dalszą okolicę. Kolejny postój był w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie.

W samym Radzionkowie świętochłowiczanie wstąpili do Cukierni Państwa Bączkowiczów, znanej wszystkim pielgrzymom i nie tylko ze smacznych ciast, ale też wielkiej życzliwości właścicieli. Wypoczęci i najedzeni wyruszyli w dalszą drogę, przez Rezerwat Segiet do Rept. Pomimo zmęczenia i problemów ze stopami wszyscy doszli do przystanku autobusowego w Reptach. Najmłodsi uczestnicy wycieczki byli najdzielniejsi i po nich nie było widać zmęczenia.

W drodze powrotnej dopytywno, kiedy odbędzie się kolejna taka wycieczka. Skoro są chętni to PTTK Świętochłowice zadeklarowało się do zorganizowania kolejnych takich przejść.