Inne

Przerwa na czytanie w SP8

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana III Sobieskiego w Świętochłowicach przyłączyła się do VI ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. W szkolnym biciu rekordu udział wzięły 192 osoby. 

Przerwa na czytanie w SP8

Ósemka zamieniła się w wielką czytelnię. Uczniowie chętnie zaglądali do znanych książkowych tytułów czy lektur. To było prawdziwe święto książki i doskonała okazja do rozmów o bohaterach literackich. Cała społeczność szkolna przekonała się, że każda pora i miejsce są dobre, by sięgnąć po książkę.

Uczniowie przynieśli wiele swoich ulubionych książek oraz mogli skorzystać z wypożyczalni bibliotecznej. W świetlicy zorganizowane zostały strefy czytania, najmłodszym uczniom z klas 1-3 czytali starsi koledzy i nauczyciele. Czwartkowe przerwy zostały wykorzystane w pełni, a czytanie przeniosło się z korytarzy do klas. Czwartoklasiści wykonali ilustrację do wybranych przez siebie książek, a uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Tam poznali jedną z “pop-up books”, czyli rozkładaną, trójwymiarową książkę.