Inne

Mikołajkowa wycieczka uczniów do Berlina

Uczniowie ZSO nr 1 wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Berlina. Zwiedzili też Wrocław oraz Zieloną Górę. Mikołajkowa wycieczka do Berlina

Uczniowie ZSO nr 1 wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Berlina. Zwiedzili też Wrocław oraz Zieloną Górę.

Na szlaku wycieczkowym w pierwszym dniu znalazł się Wrocław. Licealiści i gimnazjaliści zobaczyli Starówkę, Ratusz, Kamienicę pod Złotym Słońcem, Archikatedrę Wrocławską oraz Ostrów Tumski. Z Wrocławia grupa pojechała autokarem do Zielonej Góry i odbyła wieczorny spacer po Starym Mieście.

Drugiego dnia młodzież wyruszyła do Berlina. Stolicę Niemiec uczniowie zaczęli zwiedzać od Berlina Zachodniego wraz ze słynnym Dworcem ZOO, Kościołem Pamięci Cesarza Wilhelma i Europe Center. Następnie pojechali do Berlina Wschodniego i udali się pod Bramę Brandenburską, a potem na Plac Poczdamski. Jadąc Aleją „Unter den Linden” („Pod Lipami”) zobaczyli Uniwersytet Humboldta i Muzeum Pergamonu. Na Aleksander Platz, gdzie znajduje się wieża telewizyjna, uczniowie uczestniczyli w Jarmarku Adwentowym oraz zrobili wspólne zakupy w galerii handlowej. Pobyt w stolicy Niemiec młodzież zakończyła zwiedzaniem monumentalnego gmachu Reichstagu, obecnie siedziby niemieckiego parlamentu. Ostatni dzień to relaks w największym, jedynym tego rodzaju, Aquaparku Europy – Tropical Island.