Inne

Egzamin z języka chińskiego HSK

W minioną niedzielę, 24 lutego, maturalna klasa uniwersytecka z językiem chińskim wraz z opiekunami dr Katarzyną Bańką-Orłowską oraz Katarzyną Prędotą wybrała się do Krakowa, aby przystąpić do międzynarodowego egzaminu znajomości języka chińskiego HSK

W minioną niedzielę, 24 lutego, maturalna klasa uniwersytecka z językiem chińskim wraz z opiekunami dr Katarzyną Bańką-Orłowską oraz Katarzyną Prędotą wybrała się do Krakowa, aby przystąpić do międzynarodowego egzaminu znajomości języka chińskiego HSK, będącego zwieńczeniem trzech lat nauki języka chińskiego w I LO w Świętochłowicach.

Większość klasy zdecydowała się na sprawdzenie swoich umiejętności na 1. poziomie egzaminu, trwającym 40 minut. Większość uczniów spróbowała również swoich sił na 2. poziomie, trwającym 55 minut. Test składał się z zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu oraz rozumienie tekstu pisanego.

Egzamin odbył się pod patronatem Instytutu Konfucjusza na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Razem z maturzystami egzamin napisała również nauczycielka chińskiego, dr Katarzyna Bańka – Orłowska. Dzięki temu, uczniowie mieli możliwość skonsultowania wszystkich zadań tuż po egzaminie.

Wyniki testu zostaną ogłoszone w marcu, jednak już teraz maturzyści trzymają kciuki, aby były jak najlepsze. Przystępującym do egzaminu towarzyszyli również inni uczniowie, uczący się w I LO języka chińskiego oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy myślą o tym, aby w przyszłości uczyć się języka chińskiego w klasie uniwersyteckiej.