Miasto

DEMARKO nowym sponsorem tytularnym MKS Śląsk Świętochłowice

Firma DEMARKO, producent pojazdów specjalistycznych dla klientów na całym świecie, została nowym sponsorem strategicznym klubu piłkarskiego Śląsk Świętochłowice. Już wkrótce logo firmy będzie widniało na froncie koszulek piłkarzy ze Świętochłowic, a klub zmieni nazwę na MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice.

– Pozyskanie partnera pozwoli nam spokojnie funkcjonować przez najbliższe dwa lata, a dzięki nowym transferom powalczyć o trzecią ligę. – mówi Damian Malujda, Prezes MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice.

Firma DEMARKO jest firmą rodzinną , która od ponad 30 lat oferuje najnowocześniejszą technologię, sprawdzone i niezawodne podzespoły i ugruntowaną wiedzę techniczną. Celem spółki jest optymalne spełnienie wymogów branży transportowej, projektowanie innowacyjnych konstrukcji i realizowanie ich w sposób technicznie niezawodny.

Klub piłkarski Śląsk Świętochłowice powstał w 1920 roku. Zajął 5 miejsce w I lidze w 1935 roku. Trzykrotnie walczył w mistrzostwach polskiej części Górnego Śląska (w latach 1927, 1934 i 1938). Wybuch wojny w 1939 roku przerwał rozgrywki w chwili, gdy Śląsk Świętochłowice zajmował pierwsze miejsce w rozgrywkach. Szeregi drużyny zasilali znakomici zawodnicy m.in. Zygmunt Kulawik, Hubert Gad, czy Ewald Cebula, który będąc trenerem reprezentacji Polski przyczynił się do legendarnego zwycięstwa 2: 1 nad drużyną ZSRR na Stadionie Śląskim w Chorzowie w 1957 roku. Obecnie klub walczy w IV Lidze.