Miasto

Będą trybuny na stadionie żużlowym!

Na to czekali wszyscy fani sportu w Świętochłowicach. Po modernizacji toru i budynku przy stadionie im. Pawła Waloszka, przyszedł czas na trybuny. Właśnie podpisano umowę na ich wykonanie.

19 marca w odnowionej siedzibie OSiR Skałka przy ul. Bytomskiej, z pięknym widokiem na tor żużlowy, podpisano umowę na aktualizację dokumentacji projektowej dla utworzenia miejsc siedzących na stadionie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach.

Firma An Archi Group wyraziła radość z podejmowanego wyzwania i zapewniła, że cały projekt gotowy będzie do pół roku. Zadanie jest etapowane, dzięki czemu już za ok. 3 miesiące będziemy dysponować pierwszą częścią projektu i ogłosimy przetarg na wykonanie około 600 do 1000 krzesełek w kwocie ok. 1 mln zł – powiedział po spotkaniu Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice.

Oznacza to, że jeszcze w tym sezonie zasiądziemy na trybunach stadionu, by cieszyć się żużlowymi i piłkarskimi zmaganiami. To dalsza część modernizacji obiektu i zapewnienie mieszkańcom godnych warunków do uprawiania i oglądania sportu, a także możliwość organizacji coraz większych imprez sportowych o wyższej randze. To także kolejny krok do powrotu do Świętochłowic ligi żużlowej.