Biznes

Dostępność szansą na rozwój

Referat Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, w imieniu PARP,  zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach i doradztwie realizowanych w ramach konkursu „Dostępność szansą na rozwój”. Przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak dostosować swoje produkty i usługi do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.

komunikat urząd miejski

Firmy mogą liczyć na pełne dofinansowanie unijne do szkoleń i doradztwa z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Budżet konkursu wynosi prawie 23 mln zł.

Konkurs „Dostępność szansą na rozwój” to jedna z kilku propozycji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wpisująca się w rządowy program „Dostępność Plus”. Ma on na celu zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości pełnego udziału w życiu społecznym, w tym również swobodnego dostępu do produktów i usług. Aby tak się stało często niezbędne jest dostosowanie przestrzeni publicznej, architektury, transportu i produktów do potrzeb osób, które do sprawnego funkcjonowania potrzebują pewnych ułatwień.

–  Produkty, które są wprowadzane na rynek powinny być dostosowane do potrzeb wszystkich osób, także tych z niepełnosprawnościami i ograniczeniami funkcjonalnymi. To samo dotyczy usług, które mogą spełniać wymagania osób ze szczególnymi potrzebami. Tego typu działania pozwolą na zwiększenie liczby potencjalnych klientów bez konieczności ponoszenia dużych nakładów – mówi Szymon Kurek z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP.

Ze szkoleń i doradztwa będzie można skorzystać do 30 września 2022 roku.

Więcej informacji o programie