Biznes

Akademia Arbitrażu RIG w Katowicach

Referat Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, w imieniu Regionalnej Izby Gospodarczej zaprasza do udziału w wyjątkowym cyklu spotkań online z ekspertami, specjalizującymi się w zakresie polubowanego rozwiązywania sporów w biznesie.

akademia arbitrażu RIG

Sąd Arbitrażowy to oszczędność czasu, pieniędzy, mniej papierów do wypełnienia i szybki efekt. Sprawdź, czy takie rozwiązanie jest dla Twojej firmy! Wyroki sądu polubownego a także ugody zawarte przed tym sądem mają moc prawną na równi z wyrokiem sądu państwowego.

Postępowanie przed Sądem Arbitrażowym należy do tzw. alternatywnych metod rozwiązywania sporów cywilnych, przed niezależnym od sądu państwowego organem. Metoda ta znajduje zastosowanie w rozstrzyganiu sporów pomiędzy przedsiębiorcami a konsumentami, czy partnerami biznesowymi. Przedsiębiorstwami najczęściej korzystającymi z takiego sposobu rozwiązywania sporów są np. operatorzy sieci komórkowych, przedsiębiorstwa świadczące usługi telekomunikacyjne, energetyczne. Jednak z usługi skorzystać mogą wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy, bez względu na reprezentowaną branżę.

Chcesz poznać szczegóły usługi i z niej skorzystać? Weź udział w Akademii Arbitrażu i dowiedz się wszystkiego o procesie polubownego rozwiązywania sporów w biznesie.

Organizatorzy proponują trzy terminy spotkania do wyboru:

  • 8.04 (czwartek) – godz. 18.00
  • 13.05 (czwartek) – godz. 18.00
  • 10.06 (czwartek) – godz. 17.00

Wydarzenie jest bezpłatne.

Więcej szczegółów na stronie: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/akademiaarbitrazu