+ AA + Kontrast Ikona Metropolia Ikona Zarzad transportu metropolitalnego Ikona Biuletyn informacji publicznej
Załadunek

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie odbyło się.

Wystawa rękodzieła wielkanocnego

kategoria :
Start:
6 kwietnia 2022, 08:00
Koniec:
15 kwietnia 2022, 17:00
Miejsce:
Wieże KWK Polska

Wojska Polskiego 16c
Świętochłowice, 41-600

Opis

W dniach od 6 do 15 kwietnia po raz pierwszy w obiekcie Wieże KWK Polska odbędzie się wystawa rękodzieła wielkanocnego. Wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia obiektu tj. w tygodniu (wt-pt) od 8.00-16.00 natomiast w sobotę i niedzielę od 9.00-17.00. Autorkami przepięknych prac, które będzie można podziwiać są Monika Spyra i Ewa Błaszczyk.

Kilka słów o artystkach

Ewa Błaszczyk – jej przygoda z wydmuszkami, pisankami wielkanocnymi zaczęła się w 2014 roku, ale pierwsze jajka powstały w 2013 roku, zrobione były z jaj styropianowych i ozdabiane metodą decoupage. W 2014 roku wzięła udział w konkursie Górnośląskie Kroszonki, który organizowało Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. W następnym roku podczas XXVI edycji jej prace zostały nagrodzone w kategorii prac wykonanych metodami nowatorskimi. Do swoich prac wykorzystuje wyłącznie naturalne wydmuszki z jaj gęsich, kurzych a czasami strusich. Metody ich ozdabiania to połączenie różnych technik takich jak : decoupage, frezowanie, reliefy, a także kilka było ozdabianych haftem wstążeczkowym. Jednak najlepsze zestawienie to frezowanie połączone z decoupage. I jak sama mówi … „cały proces tworzenia takiej wydmuszki jest bardzo długi i żmudny, wymagający precyzji i cierpliwości ale efekt końcowy daje wiele radości i satysfakcji ,gdy trzyma się w rękach takie małe cacuszko…”

Jest samoukiem i wszystko tworzy metodą prób i błędów, a także wspomaga się podglądając różne portale. Aby stworzyć, wykonać wydmuszki w obecnym stanie musiały przejść okres doskonalenia kilku lat.

Monika Spyra – pochodzi z Siemianowic Śl. Jej przygoda z rękodziełem zaczęła się już w dzieciństwie. Dzisiaj jest rencistką i ma więcej czasu by rozwijać swoją pasję… i jak sama mówi „tworzenie rękodzieła jest dla mnie odskocznią, relaksem i terapią w codziennym życiu. To fanatyczne zajęcie, zabawa i radość z tworzenia wyjątkowych i niepowtarzalnych rzeczy, które cieszą oko obdarowywanych ludzi przez wiele długich lat…”

Zapraszamy serdecznie

Social facebook Social instagram Social youtube Social twitter