Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zostań Liderem Szlachetnej Paczki 2014

Chociaż finał projektu odbędzie się dopiero w grudniu, akcja Paczka 2014 już się rozpoczęła. W tym roku wpiera ją Kamil Stoch wraz z drużyną skoczków narciarskich. Organizatorzy postanowili więc "wskoczyć" na wyższy poziom pomagania. W całym kraju, także w Świętochłowicach, szukają 615 liderów, którzy odnajdą potrzebujące rodziny i już po raz 14 połączą biednych i bogatych.

Funkcja Lidera jest bardzo odpowiedzialna, ale daje także wiele satysfakcji. Osoba taka organizuje zaplecze logistyczne Paczki w swoim rejonie, buduje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę. Pod jego okiem spotykają się z potrzebującymi i podejmują decyzję o włączeniu ich do projektu.

Tylko tam, gdzie znajdzie się lider, będzie można utworzyć grupę wolontariuszy i pomóc rodzinom. Kandydat, który podejmie się tego zadania, powinien mieć przede wszystkim chęć pomagania, lubić rozmawiać z ludźmi i być odpowiedzialnym.

Aby zostać liderem XIV edycji SZLACHETNEJ PACZKI wystarczy wejść na www.superw.pl i uzupełnić formularz. Zgłoszenia można wysyłać do 15 czerwca.br.

Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. W ostatniej edycji projektu mądra pomoc dotarła do 17 684 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie - osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.