Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Znika stary basen na „Skałce”

Na terenie OSiR „Skałka” trwają prace rozbiórkowe, nieczynnej od ponad 10 lat, niecki basenowej. W przyszłym roku w tym miejscu planowane jest otwarcie ekologicznego kąpieliska miejskiego w technologii stawu naturalnego.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa ekologicznego basenu i budynku wielofunkcyjnego. Wyjątkowość kąpieliska polega na tym, że woda basenowa  będzie filtrowana przez rośliny, specjalnie dobraną mieszankę kruszyw oraz przyjazne dla człowieka bakterie, które umieszczone zostaną w oddzielnej niecce. Woda za pomocą systemu drenażowemu przeniknie do biologicznego filtra, stamtąd, już oczyszczona, wróci do części kąpielowej. Podgrzewać ją będzie system kolektorów słonecznych. W budynku wielofunkcyjnym zlokalizowane zostaną boiska do gry w squash’a, sale do zajęć fitness, kawiarnia oraz zaplecze szatniowo-sanitarne. Kompleks rekreacyjny uatrakcyjnią park linowy i ścieżka edukacyjna.

Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm: Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego  i Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjno - Handlowe „Budowlani” z Bytomia. Jej wartość to blisko 15,4 mln zł, z czego 10,8 mln zł pokrytych zostanie z niskooprocentowanej pożyczki  Jessica w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.