Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Z kartą bezpieczniej w szkole

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach, jako pierwszy w województwie śląskim, wdrożył dzisiaj kartę identyfikacyjną dla uczniów i pracowników szkoły, która  ma również funkcję płatniczą.

Karty odebrało w sumie 500 osób. Wykorzystywane one będą do identyfikacji uczniów oraz kontroli wstępu na teren szkoły, co ma zwiększyć bezpieczeństwo w placówce.

- System rejestruje liczbę wejść i wyjść. Dzięki niemu nauczyciele i rodzice mogą monitorować obecność dzieci i młodzieży w szkole – mówi Ernest Sznajder dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Karty ograniczą także przebywanie w placówce osób nieuprawnionych, bo to dzięki nim zwalnia się elektroniczna blokada w drzwiach głównych szkoły.

- Bezpieczeństwo uczniów jest dla nas najważniejsze. Jeśli system sprawdzi się, to z pewnością będzie mógł zostać wdrożony w innych placówkach w mieście – mówił podczas inauguracji Dawid Kostempski prezydent Świętochłowic, który wręczył uczniom pierwsze karty.

Warto dodać, że  w najbliższych dniach system powiązany zostanie również z kartą biblioteczną, a w przyszłości z tzw. e-dziennikiem, który już pilotażowo wprowadzony został w trzech klasach. Dzięki niemu przez internet rodzice mogą sprawdzać oceny swoich pociech. Karta posiada także funkcję płatniczą. Za jej pomocą będzie można m.in. dokonywać zakupów w szkolnym sklepiku.  


Mówi: Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Mówi: Ernest Sznajder, dyrektor ZSO nr 2.