Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zielona Pracownia w SP nr 2

Nową, ciekawą przestrzeń zyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. „Zielona Pracownia 2016” została przygotowana i wyposażona dzięki współpracy władz miasta, dofinansowaniu WFOŚiGW w Katowicach oraz determinacji pracowników szkoły. Uroczystego otwarcia dokonał Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

Nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji m.in. komputer, rzutnik multimedialny, trzy mikroskopy, stację pogody, pomoce naukowe z zakresu przyrody, biologii, geografii oraz chemii. Całkowita wartość tego przedsięwzięcia wynosi prawie 28 tys. zł.

To druga świętochłowicka szkoła, w której uruchomiono taką pracownię. Wcześniej podobna powstała w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Obie zostały laureatami konkursu „Zielona Pracownia 2016”. W nagrodę otrzymały łącznie ponad 64 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na projekt i wyposażenie ekopracowni.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym szkoły miały do wykonania projekt, który był wizualizacją pracowni. W drugim natomiast składano wnioski do WFOŚiGW w Katowicach o dofinansowanie realizacji projektów. Celem konkursu było nagrodzenie projektów ekopracowni, których przyszła realizacja wpłynie znacząco  na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów z terenu województwa śląskiego.