Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zamów książkę przez Internet

Miejska Biblioteka Publiczna imienia Juliusza Ligonia w Świętochłowicach uruchomiła kolejną elektroniczną usługę – zdalne zamawianie i rezerwowanie książek przez Internet.

Najnowsza propozycja umożliwia zdalne zamawianie książek przez Internet. Wystarczy dostęp do konta czytelnika. Następnym krokiem jest wybranie opcji „zarezerwuj książkę” (jeżeli jest dostępna w bibliotece) lub „zamawiam wydanie” (gdy książka wypożyczona jest przez innego czytelnika). O możliwości odebrania publikacji informuje status „do odbioru” w zakładce „Rezerwacje”. Dodatkowo na adres mailowy zostanie przesłane powiadomienie o możliwości odebrania zarezerwowanej książki. Jednorazowo zamówić można maksymalnie trzy tytuły, które należy odebrać w ciągu pięciu dni roboczych. Szczegółowe informacje na temat zdalnego zamawiania książek przez Internet można uzyskać w filiach MBP w Świętochłowicach.

INSTRUKCJA

 

Świętochłowicka książnica sukcesywnie wzbogaca ofertę o nowe elektroniczne usługi. Od kilku miesięcy czytelnicy MBP mogą bezpłatnie korzystać z serwisu Wolne Lektury, w którym znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych. W trzech największych placówkach – Bibliotece Centralnej, Filii nr 1 oraz Filii nr 2 działają także wypożyczalnie elektroniczne, dzięki którym każdy czytelnik może na bieżąco kontrolować stan swojego konta i terminy zwrotu książek oraz sprawdzać przez Internet czy książka, której właśnie poszukuje jest dostępna. W styczniu biblioteka wprowadziła możliwość korzystania z pierwszego polskiego serwisu książek elektronicznych dla bibliotek IBUK Libra, zawierającego elektroniczne wersje publikacji beletrystycznych, ale także książek specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, publikowanych przez najważniejsze polskie wydawnictwa naukowe.