Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Z przewodnikiem po lesie na Górze Hugona

W najbliższą niedzielę, 23 września, zapraszamy na spacer po naszym użytku ekologicznym „Las na Górze Hugona”. Uczestników po tym urokliwym miejscu oprowadzał będzie Piotr Grzegorzek, przyrodnik i botanik, który opowie o jego walorach przyrodniczych i krajobrazowych oraz zdradzi kilka ciekawostek.

Spacery rozpoczną się przy wejściu na użytek od strony ulicy Bukowej obok cmentarza o godz. 10.00 i 13.30 i potrwają około 1,5 godziny.

Niedzielne wydarzenie będzie nie tylko dobrą okazją do odwiedzenia tego miejsca, ale także do przejścia ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną i zobaczenia odnowionych tablic informacyjno-edukacyjnych, na których znalazły się informacje dotyczące m.in. występujących na tym terenie gatunków roślin czy zwierząt.

Ścieżka dydaktyczna została odtworzona na podstawie waloryzacji przyrodniczej wykonanej przy tworzeniu użytku ekologicznego „Las na Górze Hugona”. Zakres prac obejmował aktualizację inwentaryzacji przyrodniczej, stworzenie od nowa projektu graficznego jedenastu tablic, a także aktualizację danych, które zostały na nich zamieszczone. Wszystkie tablice zostały zabezpieczone przed aktami wandalizmu.

Na terenie użytku ekologicznego wytyczono nowe ścieżki spacerowe, ustawiono również betonowe kosze na śmieci.

Odtworzona została również tablica na początku użytku ekologicznego z napisem „Użytek ekologiczny Las na Górze Hugona”.