Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Z biskupem o pokoleniach

O wartościach rodzinnych, instytucji „babci i dziadka”, wychowaniu dawniej i obecnie mówił dziś w Centrum Integracji Społecznej bp Józef Kupny podczas spotkania z młodzieżą świętochłowickich szkół ponadgimnazjalnych.

Okazją do dyskusji na ten temat jest V Metropolitalne Święto Rodziny, którego przewodnim tematem jest w tym roku hasło: „Przez pokolenia”.  Ksiądz biskup podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi relacji pomiędzy młodszym i starszym pokoleniem. Opowiedział też o swoim dzieciństwie i podkreślił znaczenie tradycyjnej rodziny w XXI wieku.

W spotkaniu uczestniczyła także Aleksandra Skowronek, wiceprezydent Świętochłowic, która m.in. mówiła o formach wsparcia rodziny przez samorząd.

Młodzież zaprezentowała film, który nagrany został specjalnie na tę okazję. Uczniowie mówili w nim o swoim postrzeganiu wartości rodzinnych.

Warto dodać, że jutro (22 maja) o godz. 19.00 w kościele św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach odbędzie się  koncert „Amor vincit omnia” w wykonaniu zespołów VENIMUS i Bienek Trio.

Szczegółowe informacje na temat V Metropolitalnego Święta Rodziny znaleźć można na stronie: www.swieto-rodziny.pl