Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wyróżnienie Izby Gospodarczej dla prezydenta

Wczoraj podczas walnego zgromadzenia członków Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski został uhonorowany tytułem jej honorowego członka. Przedsiębiorcy z naszego regionu szczególnie docenili wspieranie przez prezydenta rozwoju Izby, a także zaangażowanie we współpracę oraz promocję idei samorządu gospodarczego.

- To dla mnie duże wyróżnienie. W swoich działaniach staram się wsłuchiwać w głos przedsiębiorców, bo są oni ważnym ogniwem w rozwoju miasta. Dlatego powołałem Radę Gospodarczą. Cieszę się, że na tę decyzję miały także wpływ działania związane z uzbrajaniem terenów inwestycyjnych i włączaniem świętochłowickich obszarów do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Honorowe członkostwo w Regionalnej Izbie Gospodarczej to impuls do podejmowania dalszych kroków w tym kierunku – powiedział prezydent Kostempski.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach została powołana w 1990 roku. Jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą podmioty prowadzące działalność gospodarczą. RIG jest kontynuatorem tradycji Izby Handlowej powstałej w Katowicach w 1922 roku, a od 1927 roku Śląskiej Izby Przemysłowo-Handlowej - działającej do 1950 roku.