Załadunek

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie odbyło się.

Danuta Malinowska – wystawa rękodzieła

kategoria :
Data:
21 marca 2023

Czas:
08:00 - 17:00

Miejsce:
Wieże KWK Polska

Wojska Polskiego 16c
Świętochłowice, 41-600

Opis

Już 21 marca zapraszamy serdecznie na wystawę rękodzieła wielkanocnego … tym razem w roli głównej origami. Autorką prac, które będzie można podziwiać jest Danuta Malinowska.

Kilka słów od artystki:

Z okazji wystawy moich prac terapeutycznych chciałam opowiedzieć Państwu trochę o sobie i moich pracach. Ze Świętochłowicami związana jestem od 1991 roku, gdzie przeprowadziliśmy się z mężem. Tutaj też zaczęłam prace w jednym z tutejszych zakładów. Już wtedy zainteresowałam się formą relaksu związaną z sztuką Origami. W tym czasie powstały moje pierwsze prace takie jak gwiazdki i koszyczki. Były to często małe drobnostki, które mogłam podarować rodzinie jako bibeloty. Po zakończeniu kariery zawodowej i przypływie większej ilości wolnego czasu, zainteresowałam się konkretnie Origami modułowym. Zaczęłam robić większe przedmioty związane ze świętami i tak powstało moje pierwsze jajko.
Origami to nie tylko zużytkowanie wolnego czasu, to też przede wszystkim rodzaj terapii dla palców i stawów przywykłych do pracy na komputerze. Niektóre z ozdób mogły pomóc w wystroju stołu do danych świąt (koszyczki i świeczniki). I tak powstawała ta moja mała kolekcja, którą mogę teraz Państwu pokazać. Zapraszamy serdecznie!

Social facebook Social instagram Social youtube Social twitter