Załadunek

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie odbyło się.

Charytatywny Bieg Wiosenny dla Oli

kategoria :
Data:
7 maja 2022

Czas:
10:00 - 12:00

Miejsce:
OSiR Skałka

Aleja Parkowa
Świętochłowice,

Opis

Zapraszamy na OSiR Skałka na Charytatywny Bieg Wiosenny dla małej Oli Kretschmer ze Świętochłowic.

Informujemy, iż ze względu na niesprzyjającą pogodę Charytatywny Bieg Wiosenny dla Oli z dnia 09.04. 2022 r., który miał odbyć się wokół stawu “Skałka” w Świętochłowicach, został przeniesiony na 7 maja.

Ola urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Mimo swojego niełatwego życia stara się być samodzielna, jednak niepełnosprawność bardzo jej to utrudnia. Teraz rodzina stoi przed największym wyzwaniem: do pełnej samodzielności Ola potrzebuje windy, która zwiezie ją z jej pokoju na parter budynku. To będzie kolejny krok ku samodzielności, a dla rodziców duże odciążenie. Niestety, koszt takiej windy jest ogromny. Rodzina otrzymała dofinansowanie, jednak to tylko mały ułamek potrzebnej kwoty. Dlatego musimy jej pomóc!

Bieg charytatywny, który ma wspomóc rodzinę Oli w uzbieraniu potrzebnej kwoty, odbędzie się wokół stawu na Skałce. Można biec, maszerować, jechać na hulajnodze, rowerze, startować wspólnie z dzieckiem – z wózkiem, z maluchem na rękach – sposób pokonania dystansu jest dowolny, a najważniejsze jest samo uczestnictwo. Wszystko bowiem odbywa się w szczytnym celu – zebrane fundusze zostaną przekazane na zakup specjalnej windy i jej montaż w domu niepełnosprawnej Oli.

Spotykamy się przy stawie na Skałce 7 maja o godz. 10.00. Startować może każdy – zachęcamy także rodziców z dziećmi w wózkach, na hulajnogach itp. Wpisowe to cegiełka 10zł, która zostanie przekazana na zbiórkę dla Oli.

Link do zbiórki prowadzonej w sieci dla małej świętochłowiczanki: https://www.siepomaga.pl/ola-kretschmer

Ola bieg

Social facebook Social instagram Social youtube Social twitter