Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

WOŚP zagra w Świętochłowicach

W najbliższą niedzielę 12 stycznia na Placu ks. Rabbe 1 w Świętochłowicach zorganizowany zostanie 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od godz. 14.00 mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, w pokazach drużyny wczesnośredniowiecznej Grom i Związku Strzeleckiego „Strzelec”, a także licytacjach. Jedną z nich przeprowadzi świętochłowicka Komenda Miejska Policji. Zwycięzca podczas jednodniowej służby będzie mógł  stać się funkcjonariuszem policji i zapoznać się z działalnością wszystkich pionów służbowych – od drogówki po wydział kryminalny. 

Dzień ten muzycznie urozmaicą organizowane od godz. 16.30 koncerty - DJ Cube, TEWU, Studio Sztama a także występ Łukasza Nyca.
 O godz. 20.00 uczestnicy wezmą udział w tradycyjnym „światełku do nieba”.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowana zostanie aukcja pozwalająca  wylicytować stanowisko prezydenta Świętochłowic. Potrwa ona od 10 do 17 stycznia br.  Cena wywoławcza to 500 zł.

Osoba, która zaproponuje najwyższą stawkę przez jeden dzień poczuje się jak  włodarz miasta. W harmonogramie dnia przewidziano m.in. przyjazd do magistratu służbowym samochodem, spotkania z petentami i narady z urzędnikami, wizytę w miejskiej instytucji i w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz – już po pracy – obiad ze swoim odpowiednikiem prezydentem Świętochłowic Dawidem Kostempskim.

LINK DO AUKCJI

Mówi: Dawid Kostempski, prezydent ŚwiętochłowicPLAKAT