Miasto

Znamy wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego!

Osiem projektów zostanie zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2021 r. w Świętochłowicach. W głosowaniu, które trwało od 30 października do 6 listopada br., wzięło udział prawie 6 tys. świętochłowiczan.

W tegorocznej świętochłowickiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 31 propozycji zadań. Ostatecznie, po weryfikacji, mieszkańcy mogli oddawać głosy na 22 projekty (13 zadań inwestycyjnych i 9 społecznych). Głosowanie rozpoczęło się 30 października i trwało do 6 listopada br.

Najwięcej głosów wśród projektów inwestycyjnych zdobył projekt „Skate Park Lipiny” (1167 głosów), natomiast wśród zadań społecznych mieszkańcy najchętniej głosowali na „Darmowe zajęcia judo dla dzieciaków” (294 głosy). Kolejne wybrane do realizacji zadania, to te, które mieściły się w puli środków przeznaczonych na realizację danych zadań (1 000 000 zł na zadania inwestycyjne, 250 000 zł na zadania społeczne) po odliczeniu wartości zwycięskich projektów. Oddano w sumie 5 922 głosów z czego 244 okazało się nieważnych. Przez Internet oddano 4 105 głosów (72%), natomiast 1 573 było głosów papierowych.

Do realizacji zostało wybranych łącznie 8 projektów (4 inwestycyjne i 4 społeczne). Zadania inwestycyjne to:

  • nowoczesny skate park w Lipinach,
  • zakup sprzętu do działań ratowniczo – gaśniczych dla Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • rozbudowa placu zabaw na Skałce,
  • edukacyjny plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 19 im. Bolesława Chrobrego w Świętochłowicach – Lipinach.

Wśród zadań społecznych zwyciężyły:

  • darmowe zajęcia judo dla dzieciaków,
  • powszechny dostęp do rozwoju sportowego dla dziewczyn z miasta Świętochłowice,
  • projekt “Mężczyźni w Centrum”,
  • Tydzień Seniora w Świętochłowicach.

Pełne wyniki głosowania znajdują się na stronie: www.twoje.swietochlowice.pl.

Dziękujemy mieszkańcom, którzy złożyli propozycję zadań do realizacji oraz tym, którzy wzięli udział w głosowaniu, za aktywne włączenie się w proces rozwoju miasta i życie lokalnej społeczności.

Zapraszamy już teraz do udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego!