Miasto

Zespół Tulia gwiazdą świętochłowickiego jarmarku świątecznego

Jarmark bożonarodzeniowy w pełni. Na terenie OSiR Skałka codziennie w godzinach 14.00-19.00 można korzystać z uroku świątecznego klimatu.

Tulia

Jarmark potrwa do niedzieli, 19 grudnia. W każdy weekend zaplanowane są występy grup muzycznych i dodatkowe atrakcje. W sobotę zaplanowano warsztaty kreatywne, będzie można także zrobić sobie zdjęcia w świątecznej fotobudce. Ok. godz. 17.00 na scenie wystąpi zespół “Integracja” Środowiskowego Domu Samopomocy w Świętochłowicach. Bezpośrednio po tym koncercie usłyszymy grupę “Tolerancja” – integracyjny zespół Warsztatów Terapii Zajęciowej TPD. To jedna z nielicznych kapel w Polsce, której członkami są zarówno osoby niepełnosprawne jak i ich terapeuci.

 

W przerwach między występami zapraszamy do kosztowania smakołyków i zaopatrzenia się w świąteczne ozdoby dostępne w kilkunastu drewnianych budkach. Niektórzy czekają jednak na wisienkę na torcie – niedzielny koncert zespołu Tulia. Trójka pięknych dziewcząt ze Szczecina zaśpiewa utwory z albumu „Półmrok”. Wykona też kolędy w swym niepowtarzalnym stylu. Występ grupy Tulia już w najbliższą niedzielę, 19.12, o godz. 17:00 na scenie świętochłowickiej Skałki. Wstęp wolny.