Inne

Zawodniczki ze Świętochłowic w finałach Mistrzostw Polski piłki ręcznej plażowej

Świętochłowice mogą być dumne ze swoich szczypiornistek plażowych! Zawodniczki MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice awansowały do finałów Mistrzostw Polski piłki ręcznej plażowej. Juniorki młodsze pokonały zawodniczki z Olkusza, Kolonowskich i Pawonkowa. Nasze miasto było gospodarzem półfinałów.

Młode szczypiornistki z MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice wcześniej zdobyły Wicemistrzostwo Śląska i to dało im awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Na początku września zagrają w finałach. Otrzymały także powołanie na zgrupowanie Kadry Polskiej.

Półfinały rozegrały się na boisku plażowym OSIR Skałka. Pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej plażowej powstało tu zaledwie na początku czerwca, kiedy to powiększono istniejące boisko plażowe. Dzięki temu Świętochłowice dołączyły do niewielu miast w Polsce, gdzie takie boisko funkcjonuje. Boisko w Świętochłowicach to pierwszy w Polsce tego typu obiekt, który powstał w ramach projektu „zRęcznie kręcimy na piasku”, współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu.