Inne

Zaproszenie na licytację obrazów

W ramach działalności Hospicjum Cordis od 33 lat obejmuje opieką dzieci i dorosłych znajdujących się w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Towarzysząc chorym oraz ich rodzinom, robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ostatnie chwile były wypełnione spokojem, bliskością i miłością. Staramy się zrobić wszystko, żeby u dzieci i dorosłych będących pod naszą opieką wywołać uśmiech. […]

W ramach działalności Hospicjum Cordis od 33 lat obejmuje opieką dzieci i dorosłych znajdujących się w terminalnej fazie choroby nowotworowej.

Towarzysząc chorym oraz ich rodzinom, robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ostatnie chwile były wypełnione spokojem, bliskością i miłością. Staramy się zrobić wszystko, żeby u dzieci i dorosłych będących pod naszą opieką wywołać uśmiech. Żeby spełnić ich marzenia – zarówno te małe, przyziemne, jak i te, które czasem wydają się zupełnie nierealne. – mówią pracownicy Hospicjum.

33 lata opieki hospicyjnej to setki zrealizowanych marzeń, tysiące wzruszających historii, miliony rozmów i uśmiechów.

Żeby kontynuować naszą działalność potrzebujemy jednak wsparcia otwartych na potrzeby innych Ludzi, dlatego w tym szczególnym przedświątecznym czasie zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej już licytacji obrazów i grafik. – dodają organizatorzy.

Aukcja odbędzie się 23 listopada 2023 r. o godzinie 18:00 w Restauracji Prodiż w Fabryce Porcelany w Katowicach przy ulicy Porcelanowej 23.

Umożliwione jest także uczestnictwo w licytacji w formie online – jeśli zechcą Państwo wziąć w niej udział, prosimy o wcześniejszą informację zwrotną mailową lub telefoniczną (numer telefonu 601 691 455).

Wśród wystawionych na licytację dzieł znajdą się obrazy najbardziej znanych artystów – między innymi Nikifora Krynickiego, Ludwika Rowińskiego, Andrzeja Czarnoty, Profesora Macieja Bieniasza czy Józefa Szczęsnego. Obrazy mogą Państwo zobaczyć tutaj: https://hospicjumcordis.pl/licytacja-obrazow/

Uczestników zapraszamy również na poczęstunek i występ gwiazdy Opery Śląskiej, Pani Joanny Kściuczyk-Jędrusik, który otworzy ten magiczny wieczór.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę „Konska Cordis na Brzezince” – miejsca, które zapewni opiekę na najwyższym poziomie osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom chorym i starszym.