Miasto

Wystawa “100-lecie sportu żużlowego” w Świętochłowicach

W dniach 8-11 marca Świętochłowice będą gospodarzem wystawy z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Ekspozycja zagości w zabytkowej hali dawnej walcowni Huty Silesia przy ul. Chorzowskiej 117 w Świętochłowicach - Lipinach.

Ponad 100 lat temu – w 1923 roku – odbyły pierwsze zawody żużlowe w Australii. Na specjalnej wystawie zaprezentowane zostaną historyczne motocykle – najstarszy z 1934 roku – oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków żużla w Polsce i na świecie.

Ponadto zwiedzający będą mogli zapoznać się z najciekawszymi wydarzeniami zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium. Specjalne ekspozytory i ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że zwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by móc rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu. Wystawa zostanie wzbogacona o elementy lokalnej historii żużlowej i wspomnienia na temat świętochłowickich zawodników.

Fani czarnego sportu będą mogli zwiedzać wystawę w dniach 8-11 marca (od piątku do poniedziałku) w godzinach:

  • pn i pt 9:00-18:00
  • sb i nd 10.00-19.00

Sprzedaż biletów na to wydarzenie odbędzie się stacjonarnie, przy wejściu do budynku w godzinach otwarcia obiektu.

Ceny biletów:

  • 12 zł – grupowy szkolny (minimum 25 osób) – zwiedzanie dla grup po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod nr telefonu 32 349 18 17
  • 15 zł – ulgowy (dzieci od 7 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, renciści, posiadacze karty dużej rodziny)
  • 25 zł – normalny
  • 60 zł – rodzinny (do 4 osób)
  • Wejście darmowe dla dzieci do lat 6

Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, które zagości w mieście silnie związanym ze speedway-em, w samym sercu Śląska, tylko na kilka dni!

Uwaga! W Dzień Kobiet wszystkie panie wchodzą na wystawę w cenie biletu ulgowego!

Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger.