Miasto

Wizyta uczniów w urzędzie miejskim

Takie wizyty są bardzo miłe, a dodatkowo mają wymiar edukacyjny dla obydwu stron. Piątoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świętochłowicach zwiedzali mury urzędu i poznawali pracę wydziałów.

Uczniowie chcieli dowiedzieć się między innymi, czym zajmują się poszczególne działy i biura, ale także poznali wiele ciekawostek na temat magistratu.

Grupa chętnie wysłuchała opowieści naczelników o swoich zadaniach, zajrzała tam, gdzie na co dzień petenci nie mogą wejść, a także mogła dotknąć i zobaczyć interesujące przedmioty, jak na przykład łańcuch urzędniczy noszony przez kierownika Urzędu Stanu Cywilnego przy udzielaniu ślubów. Zwiedzający zobaczyli też siedzibę Straży Miejskiej, nowy radiowóz, a na koniec zostali obdarowani drobnymi gadżetami. Dzieci miały wiele własnych pomysłów na funkcjonowanie urzędu, których pracownicy z ciekawością wysłuchali.

To nie jedyna wycieczka po Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach. W najbliższym czasie magistrat odwiedzą jeszcze dwie grupy szkolne z naszego miasta. Być może niektórzy z naszych gości w przyszłości zasiądą za biurkami urzędu, by obsługiwać mieszkańców.