Miasto

W Świętochłowicach rusza metrorower!

187 nowych rowerów i 15 stacji wypożyczeń ruszy od 1 sierpnia w Świętochłowicach w ramach akcji METROROWER.

Od sierpnia w mieście wypożyczymy rower metropolitalny! Możemy już na mieście zobaczyć pierwsze stojaki. 12 czerwca w Urzędzie Miejskim podpisane zostało porozumienie z wykonawcą, firmą Nextbike, która na zlecenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wykona stacje i zapewni pojazdy oraz ich serwis na terenie miasta.

W pierwszym etapie rowery rozlokowane będą w 15 lokalizacjach, a docelowo w 21 miejscach w mieście. Jednoślady o napędzie tradycyjnym, w żółtym kolorze są wyposażone w nadajniki GPS i inne nowoczesne systemy umożliwiające wygodne, ale też bezpieczne korzystanie z pojazdów.

Co ciekawe, ich wypożyczenie będzie także możliwe w ramach posiadanych biletów długoterminowych na komunikację miejską. Oddanie roweru jest możliwe w ramach całego systemu, także na stacjach w sąsiednich miastach.

15 lokalizacji stacji wypożyczeń/zwrotów, które są zawarte w podpisanym przez nas porozumieniu, prezentuje się następująco (pozostałe 6 miejsc jest w fazie ustaleń formalnych):

1. ul. Gołęszyców 1
2. Plac T. Zawadzkiego
3. ul. Łagiewnicka 57 (biblioteka)
4. ul. Barlickiego 38 (cmentarz)
5. skrzyżowanie ul. Bytomska/Chorzowska
6. ul. Bukowego 22 (kościół)
7. ul. Korfantego 1 (pawilony)
8. Plac Słowiański
9. ul. Katowicka 9 (kościół)
10. ul. Chopina 12
11. skwer Mijanka
12. Rondo św. Jana Pawła II
13. ul. Katowicka 54 (Urząd Miejski)
14. ul. Śląska 109 (Centrum Handlowe Zgoda Park)
15. ul. Krauzego 1 (Centrum Kultury Śląskiej)

Na nowych jednośladach poruszać się można po całej Metropolii. Szczegóły projektu można znaleźć na stronie https://metrorower.transportgzm.pl/