Miasto

W Piaśnikach o drzewach, drogach i seniorach

We wtorek 17 maja odbyło się trzecie w tej edycji spotkanie prezydenta z mieszkańcami. Spotkanie dotyczyło dzielnicy Piaśniki.

piaśniki biblioteka

Po raz kolejny dużo dyskutowano o miejskiej zieleni. Mieszkańców niepokoją wycinki drzew. Nie chcą rezygnować z otaczającej ich flory.

Wycinka każdego drzewa wiąże się z szeregiem odgórnych decyzji, a przede wszystkim ze szczegółową inwentaryzacją drzewostanu. Nie ma więc możliwości, że jakieś drzewa zostaną usunięte pochopnie czy bez wcześniejszej analizy ich stanu fitosanitarnego. Trzeba pamiętać także o nasadzeniach zastępczych, które realizujemy za drzewa wycięte. – mówiła do zgromadzonych Beata Grzelec-Spetruk, Naczelnik Wydziału Ekologii i Gospodarki Odpadami.

Mowa była także o remontach dróg. Prezydent Miasta Daniel Beger poinformował o planowanym remoncie odcinka DTŚ, podczas którego położona zostanie nowa, “cicha” nawierzchnia. Dzięki niej mieszkańcom w okolicy Drogowej Trasy Średnicowej będzie żyło się bardziej komfortowo, a kierowcom lepiej przejeżdżało się ten odcinek.

Padały także pytania o wydarzenia dla seniorów w mieście. W opinii mieszkańców społeczeństwo Świętochłowic starzeje się i coraz więcej imprez powinno być kierowanych dla tej grupy. Temat ten zostanie zweryfikowany przez miejskie jednostki.

To tylko namiastka tematów poruszonych podczas rozmów z władzami miasta. Każde pytanie, które pada na spotkaniu, jest rozpatrywane. Jeżeli odpowiedź wymaga dalszej weryfikacji, zostaje ono odnotowywane i przekazywane do odpowiednich komórek.

Kolejne spotkanie już 19 maja w dzielnicy Centrum. Miejsce: Muzeum Powstań Śląskich. Godzina: 17.30.