Inne

V Uniwersjada UTW w Świętochłowicach

Serdecznie zapraszamy na V Uniwersjadę Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która odbędzie w dniu 04.06.2022 r. na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”, na basenie krytym Szkoły Podstawowej nr. 1 w Świętochłowicach (ul. Zubrzyckiego 38) oraz strzelnicy sportowej klubu FLOR-AMATOR (ul. Metalowców 5).

UTW
Uroczyste otwarcie imprezy odbędzie się o godz. 9.30, a rywalizacja sportowa na wszystkich obiektach sportowych ok. godz. 10.00. Koncert finałowy połączony z wręczeniem nagród laureatom konkurencji planowany jest pomiędzy godz. 15.oo a 16.oo – Zapraszamy do udziału w następujących konkurencjach:
  1. Pływanie,
  2. Wyścigi rowerowe,
  3. Strzelectwo,
  4. Tenis stołowy,
  5. Nordic Walking
Przebieg poszczególnych konkurencji uwarunkowany jest liczbą zgłoszonych zawodników i przedstawiony zostanie przez sędziów głównych przed rozpoczęciem zawodów. Przewidywany czas trwania wszystkich konkurencji sportowych to 4–5 godzin. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu zawodów bezpośrednio po ich zakończeniu na scenie OSiR Skałka, w trakcie koncertu finałowego.
Organizatorem Uniwersjady jest Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świętochłowicach. Impreza finansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Więcej informacji na stronie: www.utw-swietochlowice.pl