Biznes

Ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji dla mikroprzedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach informuje, że z dniem 1 marca br. ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji w wysokości do 5 tys. zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców. Nabór będzie trwał do 31 maja 2021 r.

komunikat PUP

Nabór ruszył na podstawie art. 15 zze4 ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 1842 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 luty 2021 r. w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19.

Więcej informacji oraz pełna lista warunków, jakie należy spełnić, by móc ubiegać się o dotację, dostępne są stronie internetowej: https://swietochlowice.praca.gov.pl/-/14611370-nabor-wnioskow-o-udzielenie-dotacji-na-pokrycie-biezacych-kosztow-prowadzenia-dzialalnosci-gospodarczej-dla-mikroprzedsiebiorcow