Miasto

Uroczyste podpisanie umowy na współtworzenie Muzeum Powstań Śląskich

Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Świętochłowice – Daniel Beger oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego – Wojciech Kałuża, w obecności Wiceprezydenta Świętochłowic - Adama Trzebinczyka, podpisali dziś umowę na wspólne prowadzenie Muzeum Powstań Śląskich, jako wspólnej instytucji kultury.

Zgodnie podkreślono, że Muzeum Powstań Śląskich to placówka o ponadregionalnym zasięgu, która utrwala wiedzę o wydarzeniach związanych z powstańczymi zrywami mieszkańców Śląska, a współpraca Świętochłowic z Województwem Śląskim w zakresie jej współtworzenia pozwoli zyskać nowe możliwości i środki, by przybliżać historię wydarzeń, które przyczyniły się do odbudowy Polski.

Podpisana dziś umowa określa szczegółowe zasady współprowadzenia i współfinansowania muzeum. Należy pamiętać, że w zakresie działania Muzeum Powstań Śląskich znajduje się zarówno ochrona dóbr dziedzictwa materialnego i niematerialnego dotyczących dziejów Powstań Śląskich, jak i dziejów miasta Świętochłowice.